Estrada Rzeszowska wraz z Rzeszowskim Teatrem Muzycznym Olimpia zaprasza na niezwykle popularną komedię muzyczną włoskiego kompozytora Giovanni Battisty Pergolesiego, która od ponad 200 lat nieodmiennie zachwyca publiczność na całym świecie. 

W XVIII wieku był zwyczaj, że w antraktach poważnych oper grano komiczne scenki w wykonaniu pary śpiewaków. Dopuszczano także rolę niemą. Z takiego właśnie intermezza, mającego swoje korzenie jeszcze w commedia dell’arte, zrodził się nowy gatunek muzyczny, mianowicie opera buffa. Właśnie intermezzo „La serva padrona”, którego prapremiera odbyła się w Neapolu w 1773 roku, uważane jest za znakomity początek późniejszej opery buffa.

O czym rzecz cała? Oczywiście, o miłości! Oto starego bogatego kawalera Uberta jego sprytna młoda i urocza służąca Serpina różnymi sposobami doprowadza do ołtarza. 

Blisko godzinę wspaniałej zabawy zapewniają profesjonalni śpiewacy: Maria Bzowska-Belcyr w roli Serpiny i Jakub Kotowicz jako Uberto, rolę niemą służącego Vespone kreuje Grzegorz Rubacha, przygotowanie
wokalne – Alicja Płonka, tłumaczenie – Dorota Sawka, przy fortepianie –
Mateusz Lasatowicz, kierownictwo muzyczne – Andrzej Szypuła,
scenografia i kostiumy – Karolina Widera, reżyseria – Feliks Widera,
koordynacja – Roksana Jędryka-Nykiel.
Spektakl realizowany jest w oryginalnym języku włoskim z polskimi
napisami. Będzie zaprezentowany w sali kameralnej Filharmonii Podkarpackiej w czwartek 30 września 2021 roku o godz.18.00 w przeddzień Międzynarodowego Dnia Muzyki. 

Przed spektaklem o godz.16.30 w sali kameralnej Filharmonii odbędzie się spotkanie pt. „Moniuszko nasz współczesny” z udziałem Elżbiety Janowskiej-Moniuszko, prapraprawnuczki kompozytora oraz promocja albumu „Maria Fołtyn- życie z Moniuszką”, na które wstęp jest bezpłatny. Dodatkowo, będzie też można zobaczyć wystawę „Teatr muzyczny w Rzeszowie”.Bilety w cenie 30 zł do kupienia pod linkiem:
https://ekobilet.pl/…/la…/445245-bilety-na-spektakl oraz w każdą środę w siedzibie Estrady Rzeszowskiej.
Osoby posiadające kartę „Rodzina Wielodzietna 3+; Rodzina Zastępcza” posiadają 50% zniżki na zakup biletów!

ZAPRASZAMY SERDECZNIE !!!

Olimpia – Rzeszowski Teatr Muzyczny © 2021. Realizacja: aku studio