27 lutego w stolicy Podkarpacia będzie można poczuć klimat lat 20. i wyruszyć w muzyczną podróż z bohaterami “Papa się żeni”. To urocza komedia muzyczna oparta na polskim przedwojennym filmie o tym samym tytule z 1936 roku – pełna żartu, nieoczekiwanych zwrotów akcji i humoru oraz takich szlagierów jak „Każdemu wolno kochać”, „Szczęście raz się uśmiecha”, „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Taka noc i walc i ty”, ”Co bez miłości wart jest świat”.

“Papa się żeni” to wielowątkowa opowieść o miłości. Widzowie poznają sercowe i życiowe rozterki sławnej diwy, gwiazdy rewii w teatrze “Olimpia” – Miry Stelli. Dama zostaje wytrącona z życiowej równowagi, kiedy dowiaduje się, że do Warszawy przyjeżdża światowej sławy tenor Roberto Visconti, z którym przed laty była związana. Dawni kochankowie nie widzieli się już 17 lat.

Całą sytuację komplikuje fakt, że w życiu Miry w tym samym czasie zjawia się także jej córka Lili, która dziecięce lata spędziła na stancji. Przerażona Mira obawia się, że z powodu nastoletniej córki prasa i zawistne koleżanki dowiedzą się, że nie jest tak młoda, za jaką się podaje, w efekcie przedstawia Lili jako swoją siostrę.

To jednak nie wszystkie intrygujące zagadki w “Papa się żeni”. Lili orientuje się, że jej ojcem jest tenor Visconti i postanawia doprowadzić do pogodzenia się rodziców. Sama także zostaje trafiona strzałą Amora – o rękę prosi ją Jerzy Murski – dziennikarz w “Dzwonku Wieczornym”.

Najnowszy spektakl Rzeszowskiego Teatru Muzycznego „Olimpia”, został przygotowany według scenariusza i reżyserii Tomasza Dajewskiego. Opracowanie muzyczne spektaklu to dzieło Andrzeja Szypuły, zaś scenografia – Marka Mikulskiego. Spektakl będzie można obejrzeć 27 lutego (sobota) o godz. 17:00 w Sali Koncertowej Instytutu Muzyki przy ulicy Dąbrowskiego w Rzeszowie.

Bilety są dostępne na stronie: https://ekobilet.pl/estrada-rzeszowska/papa-sie-zeni-37145/429797-bilety-na-spektakl

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

Olimpia – Rzeszowski Teatr Muzyczny © 2022. Realizacja: aku studio