Sopran
Brief info

Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie, klasy prof. Adama Szybowskiego i prof.Moniki Swarowskiej-Walawskiej, a od 2004 roku doktor sztuki wokalnej, który to tytuł otrzymała na Akademii Muzycznej w Katowicach.Kunszt wokalny kształciła we Włoszech i Niemczech u największych pedagogów scen światowych.

Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. St. Moniuszki w Warszawie i Międzynarodowego Konkursu Wokalnego we Włoszech.

W 1998r. komisja włoska przyznała jej prestiżową Międzynarodową Nagrodę im. fra Angelico w Rzymie, Nagrodę dla Świata Sztuki (obok takich znakomitości jak: K. Zanussi, J. Grotowski, K. Szafrańska). W 2008 r. otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Tarnowa za wyróżniające osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej. W 2010 r. została typowana i wpisana do Międzynarodowej Encyklopedii „Who is Who”.

Koncertuje w Polsce i za granicą u boku znakomitych artystów scen operowych.
Nagrała 5 płyt kompaktowych z klasyką wokalną. W swoim bardzo szerokim repertuarze posiada zarówno pieśni, jak i arie oratoryjne, kantatowe, operowe. Partie operowe w których zagrała: Halki, Hrabiny, Hanny – z oper St. Moniuszki, Micaeli z op. „Carmen”, Abigail z op. „Nabucco”, Aminy z op. „Traviata”, Adiny z „Napoju miłosnego”.Hrabiny z opery W.A. Mozarta i inne.

Prowadzi warsztaty wokalne i kursy mistrzowskie dla młodzieży i nauczycieli. Przez 2 lata była adiunktem na Wyższej Uczelni, od 25 lat prowadzi klasę śpiewu solowego w Szkole Muzycznej II stopnia w Tarnowie, a jej uczniowie od lat zdobywają najwyższe nagrody na Ogólnopolskich Konkursach Wokalnych. Od 2018 roku współpracuje z Rzeszowskim Teatrem Muzycznym „Olimpia”.

Olimpia – Rzeszowski Teatr Muzyczny © 2021. Realizacja: aku studio