BARYTON
Brief info

Urodzony w Dębicy, w 2008 roku z wynikiem bardzo dobrym ukończył Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie prof. dr hab. Leszka Skrly. Uczestniczył w kursach wokalnych prowadzonych przez profesorów: Jadwigę Rappe, Paula Easwooda i Ryszarda Karczykowskiego. W swoim dorobku artystycznym ma takie role, jak partia Marcina i Stanisława w „Verbum Nobile” S. Moniuszki, Jakuba we „Flisie” S. Moniuszki, Miecznika oraz Macieja w „Strasznym Dworze” S. Moniuszki, Moralesa oraz Dancaira w „Carmen” G. Bizeta, Sierżanta Belcore w „Napoju Miłosnym” G. Donizettiego, Hrabiego Carnero oraz Księcia Homonaya w „Baronie Cygańskim” J. Straussa, Leonarda w „Comedy of the Dumb Wife” T. Kasserna, Jupitera w „Orfeuszu w piekle” J. Offenbacha, Figara w „Cyruliku Sewilskim” G. Rossiniego, Germonta w „Traviacie” G. Verdiego, Marcela w „Cyganerii” G. Pucciniego, Marulla w „Rigolettu” G. Verdiego, Eryka w „Phantomie” Maury Yestona.
Był solistą na Festiwalu „Eurounionorchestries”w 2004 oraz 2008 roku. W latach 2006-2008 pracował jako solista Opery Bałtyckiej w Gdańsku. W 2007 roku wziął udział w koncercie inauguracyjnym V Dni Frydertyka Chopina w Warszawie (Chopiniana).
Współpracuje z Filharmonią Warmińsko-Mazurską, Filharmonią Jeleniogórską, Teatrem Muzycznym w Lublinie, Operą Śląską w Bytomiu, Operą Bałtycką w Gdańsku i Operą Nova w Bydgoszczy, Dębickim Towarzystwem Muzyczno-Śpiewaczym i Rzeszowskim Teatrem Muzycznym „Olimpia” w realizacji spektakli operowych, operetkowych i musicalowych.
Współpracuje także z Waldemarem Malickim w realizacji programów telewizyjnych „Filharmonia Dowcipu”.
W 2001 roku otrzymał pierwszą nagrodę na „Festiwalu Muzyki Niemieckiej” w Rzeszowie, a w 2002 roku wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Franciszki Platówny we Wrocławiu. W maju 2006 roku otrzymał drugą nagrodę na
Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Dusznikach Zdroju, natomiast w listopadzie tego roku trzecią nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Antoniego Dvořáka w Karlovych Varach.

Olimpia – Rzeszowski Teatr Muzyczny © 2021. Realizacja: aku studio