SOPRAN
Brief info

Monika Adamiec - pieśniarka, aktorka, reżyserka, pedagog. Absolwentka Studium Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie - Wydział Lalkarski we Wrocławiu, jest także absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Rzeszowie w klasie śpiewu solowego. Współzałożycielka Stowarzyszenia SztukPuk Sztuka w Rzeszowie i reżyserka spektaklu muzycznego „Hava Nagila Raysha. Raduj się Rzeszowie” (od 2013r.) Pomysłodawczyni i współtwórczyni formacji teatralnej Latający Teatr Kantorowi (Polska); aktorka w spektaklach „Źródło” reż. Leszek Mądzik (2019), „Gość Specjalny” (Panna Młoda) reż. zbiorowa LTK (2019), „Ważne okno. Hommage dla Marii Stangret” (Maria Stangret) koncepcja reżyserska Paweł Passini (2020), Współpracuje z Teatrem Przedmieście w Rzeszowie jako aktorka w spektaklach „Podróż” (Żona Putyfara), „Ostatnie rozdanie”(Sekretarka Prezesa), „Święto” (Matka), „Faust” (Kobieta). Współpracowała z Teatrem „Kacperek”/”Maska” w Rzeszowie jako aktorka – adeptka w spektaklach „Złote trzewiczki”, „Brzydkie kaczątko”, Malutka Czarownica” (1998- 2003)
Wykonuje autorski projekt muzyczny „Stoję na scenie– opowieść poetycko-muzyczna o Zuzannie Ginczance i nie tylko” oparty na twórczości Zuzanny Ginczanki, Witkacego, Witolda Gombrowicza, Juliana Tuwima oraz Grupy Poetyckiej „Skamandryci” – muzyka Monika Adamiec, Piotr Madura, Krzysztof Mroziak. Laureatka wielu prestiżowych nagród indywidualnych zarówno w konkursach poetyckich jak i teatralnych, m.in.: Nagrody za muzykę do spektaklu "Utrechta/ Opereta czyli Ptasia Kaszanka" XIX Ogólnopolski Otwartym Festiwalu Teatrów Amatorskich "Odeon 2012", Andrychów 2012; Nagrody dla Reżysera za spektakl "Bal w operze" reż. i muzyka Monika Adamiec na 18 Festiwalu Sztuki Teatralnej, Rybnik 2016. Laureatka Nagrody Specjalnej im. P. Greca za piosenkę "Tak, tak panowie" w XXIII Finał Turnieju Poezji Śpiewanej, Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, Włocławek 2014 oraz II Nagrody w XXV Finale Turnieju Poezji Śpiewanej, OKR Włocławek 2016, III Nagrody XXVIII Finał Turnieju Poezji Śpiewanej OKR Włocławek 2019; I Nagrody w Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Aktorskiej w Tarnowie oraz I Nagrody - w konkursie poezji śpiewanej - 47. Ogólnopolskiego Turnieju Recytatorskiego im. Leopolda Staffa w Skarżysku Kamiennej w 2019. W 2020r. nagrodzona III Nagrodą na 13. FOPA Festiwalu Ogólnopolskim Piosenki Artystycznej w Ślesinie z nominacją do udział w Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie.
Monika Adamiec pracuje jako pedagog – reżyser w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie prowadząc młodzieżową grupę teatralną - Teatr M.D.K. czyli Młode Dzielne Kuropatwy oraz dziecięcą grupę teatralną Teatr Banalia. Współpracuje także jako reżyser w Wielopolu Skrzyńskim z Teatrem Kantor Wymiany Myśli. W Teatrze „OLIMPIA” w Rzeszowie od 2020r. aktorka w spektaklu ”Papa się żeni” ( Guwernantka) reż. Tomasz Dajewski.

Olimpia – Rzeszowski Teatr Muzyczny © 2021. Realizacja: aku studio