Sopran
Brief info

Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi Wydziału Wokalno-Aktorskiego w klasie prof. Delfiny Ambroziak oraz Grażyny Krajewskiej-Ambroziak.
Naukę śpiewu rozpoczęła w 2004 roku w Rzeszowie, gdzie kształciła się pod kierunkiem dr Anny Szałygi-Kuźmy w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Rzeszowie.
Już podczas nauki w rzeszowskiej szkole była finalistką i laureatką ogólnopolskich konkursów wokalnych we Wrocławiu, Gliwicach i Krakowie. Od 2005 roku współpracowała jako solistka z zespołem „Resovia Saltans” działającym przy Uniwersytecie Rzeszowskim, od lat współpracuje także z Filharmonią Podkarpacką im. Artura Malawskiego w Rzeszowie.
Uczestniczyła w takich przedsięwzięciach artystycznych, jak opera Czarodziejski flet" (rola Papageny) W.A. Mozarta. „Kantata o kawie” J.S. Bacha (rola Lieschen), „Gianni Schicchi” G. Pucciniego (Lauretta), „La serva padrona” G.B. Pergolesiego (rola Serpiny). Brała udział w przedstawieniach teatralnych, m.in. w sztuce „Scenariusz dla trzech aktorów” Bogusława Schaeffera, którą oglądał sam mistrz. Współpracowała z Filharmonią Łódzką. Była także stypendystką Rektora dla najbardziej uzdolnionych studentów Akademii Muzycznej w Łodzi.
Ma w swoim repertuarze liczne utwory kameralne i oratoryjne. W latach 2004- 2007 była solistką chóru „Nicolaus”, z którym wraz z orkiestrą wykonywała Mszę G-Dur oraz C-Dur F. Schuberta, wydane na płytach, a także a-moll J. Elsnera. Utwory te z powodzeniem wykonywane były w kraju i za granicą (Rzym, Mediolan). W 2012 roku współpracowała z zespołem wokalnym „Unanime” Uniwersyteu Rzeszowskiego, zdobywając m.in. złotą palmę na międzynarodowym konkursie zespołów i chórów w Pradze), z zespołem tym nagrała także płytę z kolędami. Brała także udział w licznych kursach interpretacji muzycznej u takich pedagogów jak J. Janucik, O.Pasiecznik czy T. Żylis-Gara i in., Szczególnie ceni i chętnie wykonuje polskie pieśni, które prezentowała na wielu festiwalach, m in. w Szwajcarii, Niemczech, Słowacji, Czechach, Turcji, Ameryce Południowej (Peru).
Od 2013 roku prowadzi klasę wokalną w Szkole Muzycznej II stopnia w Przeworsku. Od 2019 roku jest wiceprezesem Przeworskiego Towarzystwa Muzycznego. Czynnie koncertuje w Polsce i za granicą. Od 2018 roku współpracuje z Rzeszowskim Teatrem Muzycznym „Olimpia”.

Olimpia – Rzeszowski Teatr Muzyczny © 2021. Realizacja: aku studio