Już 30 czerwca 2021 r. w sali kameralnej naszej Filharmonii o godz.18.00 będzie można zobaczyć operetkę Jacquesa Offenbacha pt. „Zaręczyny przy latarniach”. Spektakl został przygotowany przez artystów z Rzeszowskiego Teatru Muzycznego „Olimpia” pracującego pod opiekuńczymi skrzydłami Estrady Rzeszowskiej. Spektakl wyreżyserował Feliks Widera, a scenografię przygotowała Karolina Widera.

Poniżej można przeczytać zwięzłe streszczenie tej operetki, na którą serdecznie zapraszamy:

Młody rolnik Piotr darzy sympatią swoją osieroconą kuzynkę Lizę, którą powierzył jego opiece wuj Marcin. Piotr ukrywa jednak swoje uczucia. Oboje piszą do wuja, on – dla pieniędzy, ona – dla rady. Dwie plotkujące wdowy, Anna Maria i Katarzyna, naśmiewają się z Piotra, ale kiedy otrzymuje on list od wuja, w którym pisze o skarbie pod wielkim drzewem, zmieniają zdanie. Gdy Piotr przychodzi z łopatą wraz z wieśniakami z latarniami, by wykopać skarb, okazuje się, że jego jedynym i największym skarbem jest Liza, której oświadcza się i zamierza ją poślubić, ku niezadowoleniu obu wdów. Ta barwna operetka Jaquesa Offenbacha z połowy XIX wieku, obok takich jego dziel, jak „Orfeusz w piekle”, „Piękna Helena” czy „Życie paryskie”, nadal święci triumfy na estradach świata.

Bilety mogą Państwo zakupić pod poniższym linkiem:

Estrada Rzeszowska – Bilety Online – Ekobilet

Informujemy również, że osoby posiadające Kartę ,,Rodzina Wielodzietna 3+; Rodzina Zastępcza” posiadają 50% zniżki na zakupiony bilet!!!

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!  

Olimpia – Rzeszowski Teatr Muzyczny © 2022. Realizacja: aku studio